NB! Konto number ja ettevõtte nimi on muutunud!

Põie ärrituslik seisund ja küsimus beebipillidest (31.03.2014)

Põie ärrituslik seisund ja küsimus beebipillidest (31.03.2014)

Küsimus: Juhtusin lugema netist ühe inimese kommentaari beebipillidele, kus ta ütles et lõpetage beebipillide tarvitamine enne, kui beebipillide tarvitamisest tingitud öine vetsus käimine muutub inertsiaalseks tsüstiidiks, seetõttu hakkasin ka ise natuke kartma.
Olen beebipille kasutanud umbes 4 aastat, viimasel kahel aastal olen hakanud ka öösel vetsus käima (häda on korralik, uriini tuleb rohkelt, mitte mõni tilk). Muidugi võib see öine vetsus käimine ka tuleneda sellest et ma joon rohkelt ka õhtul enne magama minekut. Sellest lähtuvalt hakkasin üldse mõtlema, et urineerimine ja üldse suguelundite piirkond on mul kogu aeg olnud probleemne. Algas see sellest, et kunagi teismelise eas sain ma endale põiepõletiku, põiepõletik raviti välja, aga ärritus urineerimisel ja peale seda jäi, siis käisin korduvalt naistarstil, kus aegajalt leiti ka seen, sain ka sellekohast ravi, lõpuks olid kõik uriiniproovid ja seenekülvid korras, aga eelpool nimetatud ärritus oli ikka alles, arstid olid nõutud ja ei osanud enam midagi teha. Paari aasta jooksul pärast põiepõletikku ärritus urineerimisel ja pärast seda vähenes, aga päris ära üldiselt ei kadunud. Kui hakkasin suguelu elama ja oli ka eksamistress, siis hakkasid probleemid pissimisel ja pärast seda ja üldse suguelundite juures jällegi hullemaks minema. Käisin arsti juures leiti korduvalt seeni-sain igasugust ravi klotrimasoolkreemi, küünlaid, vaagnatablette, ühekordset seene tabletti, piimahappebaktereid. Ühe korra leiti ka mingi bakter. Aga probleem ei tahtnud kaduda, siis kirjutati ühekordse seene tabletikuur (see on see tablett, mis mõjub kolm nädalat), pidin võtma kolm tabletti teatud aja tagant.
Seentest sai alguse ka seksuaalprobleem. Seksi järgselt hakkas tupp tugevalt kipitma, ärritus möödus umbes pooleteise päevaga. Kuna seksuaalprobeem ei kadunud, käisin korduvalt arstil, siis kirjutatigi see seentetablettide kuur, lõpuks näitasid proovid, et kõik korras, aga seksimisjärgselt oli ikka kibe, soovitati kasutada libestit, see ei aidanud, lõpuks saadeti edasi ka teise naistearsti juurde. Lõpuks leiti, et kui kliiniliselt on kõik korras, siis on probleem ilmselt psühholoogiline. Saadeti psühholoogi juurde, seal uuriti suhteid partneriga ja kõike muud, probleem lahendust ei leidnud, saadeti edasi ka seksuaalnõustaja juurde, ka seal probleem ei lahenenud. Nüüdseks on tekkinud seksi ees suur hirm ja kui seksida, siis sisenemine tupp on tohutult valulik, terve seks ise on ka valulik, seksi järgselt on tupes kibe ja tuppe ots valus. Ja selle pissimise kohapealt ka, et vahepeal on urineerimine hea, siis jälle vahepeal on tunda urineerimisjärgset ärritust, ise olen leidnud, et kui see ärritus tekib, siis aitab see, kui joon kolm päeva põieteed, siis läheb jälle paremaks ja veel see ka, et kui ma olen päeva jooksul vähem joonud, on jällegi urineerimisjärgselt ärritust tunda, seetõttu pean ka õhtu jooma, et hommikul pissile minnes ei tekiks ärritust.
Lõpuks küsingi, et mida ma oma probleemidega tegema peaksin ja kuhu pöörduma, et lõpuks need lahendatud saaks. Elan Tartus. (Korralikku hügieeniõpetust olen saanud, et seksi järgselt peab pissil käima ja pesema ja kuidas õieti pühkida ja et lõhnavaid sidemeid ei ole hea kasutada ja tampooni ka, stringe ei kasuta ja intiimpiirkonna pesemise jaoks on vastav vahend, et selles mõttes olen kõik omalt poolt teinud, et probleeme vähendada. Õpetati ka nii öelda potil olemise lihaste harjutusi, et põis korralikult ära tühjeneks.)

Vastus: Esimene mulje pikast kirjast: probleemi põhjuseks on põie krooniline ärrituslik seisund, samas suur osa on ka psüühikal. Kindlasti peaks meestearsti juures ära käima teie partner, vahel on meestel krooniline eesnäärme põletik (kaebusi ei pruugi üldse olla) ja kui leitakse tekitaja või kui pole seda, aga kroonilise põletiku näitajad on olemas, siis mehe ravi ja ka loomulikult samal ajal teie ravi peaks olukorda parandama.
Soovitaks kasutada regulaarselt libesteid suguelu ajal. Pöörduge uroloogile põie probleemiga, vajadusel tehakse teile põhjalikum põieuuring, peate selgitama oma probleemi täpselt. Seni jooge regulaarselt põieteed, jooge piisavalt vett, kuid päris vastu ööd ei soovita selletõttu, et siis ju käite öösel tualetis. Kui mitte midagi ei leita, siis minge joogasse või pilatesesse, sageli põieprobleemid lahenevad, kui see on osaliselt tingitud psüühikast. Peebipillidega ma küll ei seostaks seda probleemi. Samas, kui te usute, et see on kõik pillidest, siis proovige 1-2 kuud neid mitte võtta, siis saate ka teada. Positiivne mõtlemine ja usk paranemisse on hästi oluline.