NB! Konto number ja ettevõtte nimi on muutunud!

Pidev urineerimisvajadus (29.06.2011)

Pidev urineerimisvajadus (29.06.2011)

Olen 23aastane naine ja probleemiks on pidev põie pakitsustunne ja pidev vajadus urineerimas käia. Kui käin WC-s ära, on selline tunne, et põis ei saanud päris tühjaks. Kuna kogu aeg on selline imelik tunne, olen pidevas kartuses, et võib uriini lekkida. Iga väiksema imeliku tunde peale jooksen WC-sse kontrollima või istun niikaua, kuni midagi ikka tuleb.Turvatunde pärast olen juba pikemalt kasutanud hügeenisidemeid, kuid isegi siis ma kardan, et läheb ka riietele, kuigi side on valge. Kardan juba väljas käia ja hoian omaette. Olen vist muutunud ka juba väga neurootiliseks. Koguaeg kontrollimas käies ja nähes et side puhas, hakkan ma mõtlema, et vb ikka on sinna uriini eritunud ilma, et ma seda näeksin. Kas uriin on ikka valgel sidemel silmaga eristatav? Kahtlustan endal ka mingilmääral uriinipidamatust, kuna naerma pahvatades on juhtunud, et on tilk tulnud ja koguaeg on suur vajadus WC-sse minna. Perearst tegi proovid, mis näitasid vaid, et joon vähe vedelikku. Günekoloogile on aeg kirja pandud, aga sinna veel aega ja loodan saada teilt vastuseid, et oma eluga edasi minna. Praegu mind valdavad vaid sellised tunded, et olen nii rõve inimene ja ei suuda sellega leppida. Kas on üldse võimalik, et inimesel lekib alatasa kontrollimatult uriini, näiteks isegi pesemise ajal. Mõtlen selle peale koguaeg ja ei suuda enam vahet teha…
Vastus: Kui esineb pidev uriinipakitsuse tunne, võib probleemiks olla põiepõletik, aga mõnikord ka reaalselt põie tühjenemise häire. Kindlasti mõjutab põie tööd ka liiga vähene vedelikutarbimine, seega peaksite jälgima, et kindlasti jooksite piisavalt, vähemalt 1,5-2 l päevas, kuumade ilmadega rohkemgi.
Saan aru, et perearst on uriinianalüüsi teinud ja sellega põletiku välistanud. Et selgitada, kuidas põis urineerimise järgselt tühjeneb ja kas sinna jääb midagi, mis põhjustab pakitsust või uriini leket, oleks vajalik kontrollida jääkuriini. See on lihtne ultraheli abil teostatav uuring. Kuivõrd Teil esineb ka uriiini tahtmatut lekkimist, oleks soovitav tulla vastuvõtule, mille käigus saame täpsemalt üle kontrollida Teie kaebused ja ka jääkuriini koguse välja selgitada. Vastuvõtule registreerimiseks helistage numbril 6 507 397, vajalik oleks ka perearsti saatekiri.